Z perspektywy misji: odkrywanie piękna życia i wartościowych lekcji

· Przeczytasz w 2 min
Z perspektywy misji: odkrywanie piękna życia i wartościowych lekcji

Czasami niektórzy pytają mnie, dlaczego zdecydowałam się na wyjazd misyjny. Odpowiedź nie jest łatwa do sformułowania, ponieważ trudno wyjaśnić to słowami. Może to być po prostu przeczucie, ale to nie jest pełne wyjaśnienie. Czasem po prostu czujemy w sercu, że to właściwa decyzja.

Teraz, kiedy zbliżamy się do końca naszego pobytu, zaczynają nas pytać o nasze doświadczenia na misji. Podobnie jak w przypadku poprzedniego pytania, odpowiedź nie jest łatwa.

Przeżyłyśmy momenty, które będą z nami na zawsze! Piękne chwile, które nas umocniły i wypełniły jeszcze większą miłością do wszystkich, pomogły nam dostrzec piękno w każdej małej rzeczy! Były też trudne momenty, które nauczyły nas spojrzenia na nasze życie i świat z innej perspektywy.

Nasze doświadczenia są trudne do opowiedzenia, ponieważ perspektywa jest zupełnie inna. Patrząc na pewne rzeczy z polskiej perspektywy, można czasem źle zrozumieć pewne zachowania lub zdarzenia. Najważniejsze jest, aby zawsze wyjść z pozycji miłości i być otwartym na każdego. To jest bardzo ważne na misjach, ale także w naszym codziennym życiu, gdziekolwiek jesteśmy. Ludzie na całym świecie mają piękne, czasem trudne historie życia, ale nie zmienia to faktu, że każda osoba jest wyjątkowa i niesamowita.

Nasze dzieciaki w ośrodku nauczyły nas wielu wartościowych rzeczy, takich jak pełna otwartość wobec ludzi, cieszenie się z drobiazgów i dostrzeganie w każdej osobie jej najlepszych cech. Jestem ogromnie wdzięczna za to, co przeżyłam, i dziękuję Bogu za tę możliwość, którą mi dał.

Kiedy pozwalamy Bogu prowadzić nasze życie, mogą wydarzyć się niesamowite rzeczy.

Uściski,
Paulina