Wiadomości SWM-owe 18.02.2023

BK
· Przeczytasz w 2 min
Wiadomości SWM-owe 18.02.2023
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Mieliśmy przyjemność współpracować ze Sztabem Ławica na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Będziemy grać razem do końca świata i jeden dzień dłużej!!! Siema!

Krótka notka z ostatniego spotkania we Walentynki :)

Za nami pierwsze, walentynkowe spotkanie w nowym semestrze :)
Na początku były rzutki i jak zawsze ciepła herbata ze słodkościami.
Potem była modlitwa i  konferencja „Zakochanie a choroba psychiczna”. Okazuje się, że istnieje spora różnica między zakochaniem a miłością. Od otwarcia furtki na drugiego człowieka – zakochania, do postawy pragnienia dobra względem drugiego człowieka, czyli miłości droga daleka. A punktem wyjściowym tak naprawdę jest… (zdrowa i dojrzała) miłość do samego siebie :) <3

A teraz trochę planów na najbliższe dni... w najbliższy wtorek 21 lutego 2023 o 19:30 będziemy omawiać projekty misyjne - jeden już wstepnie zaakceptowany w Pariacoto (Peru) i jeden będący propozycją w Tupizie (Boliwia). Musimy tez rozdzielić robotę na zbliżający się zjazd ogólnopolski, którego będziemy gospodarzami. Spotykamy się na herbacie o 19:00, potem o 19:30 sprawy organizacyjne w formie wideokonferencji z naszymi wolontariuszkami z Boliwii. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. Inspektor (tj. przełożony prowincji zakonnej, na terenie której znajduje się nasz wolontariat).