Boliwia: Kim dla Ciebie jest wolontariusz misyjny?

· Przeczytasz w 2 min
Boliwia: Kim dla Ciebie jest wolontariusz misyjny?

Pracując na placówce misyjnej wraz z dziećmi, czerpiemy wiele radości z tego, co robimy. Każda uśmiechnięta twarz daje nam ogrom motywacji i energii do dalszych działań. A co za tym idzie? Coraz bardziej chcemy angażować się i poznawać życie dzieci, nawiązywać relacji i dbać o nie. W końcu szczęśliwe dziecko to szczęśliwy wolontariusz!

Kilka tygodni temu miałyśmy okazje przeprowadzić małe doświadczenie. Mianowicie, zadaniem dzieci było odpowiedzenie na kilka pytań: Kim dla Ciebie jest wolontariusz misyjny? Co sądzisz o wolontariuszach przyjeżdżających na placówkę?

Znaczna większość dzieci odpowiedziała, że wolontariusz na placówce misyjnej daje wsparcie w zadaniach domowych, jaki i życiu codziennym. Są to osoby dające miłość, poświęcające swój czas, by być, uczyć i wspierać się wzajemnie w radości i smutku. Dają im możliwość poznania świata i oferują swoją pomoc w każdego rodzaju aktywnościach. Są to osoby, którym zależy na ich dobru, które są razem z nimi w każdej chwili.


Nasza praca nie opiera się głównie na odrabianiu lekcji, ale także na dbaniu o nie by czuły się silne, kochane i unikatowe. Największym darem, jakim możemy im ofiarować, jest czas, bo dzięki niemu możemy razem dążyć do świętości, by stawać się lepszą osobą każdego dnia.

To, co warto podkreślić, jest to, że wolontariusze są niezastąpieniu w różnych zakątkach świata. Przybywają z rozmaitymi talentami i umiejętnościami, które przydają się na danej placówce misyjnej. Dzięki wolontariatowi możemy wspierać naszych bliźnich, ale i my wzrastamy w ten sposób.

Uściski,
Karolina