PROJEKT: PARIACOTO POKOJE DLA PIELGRZYMÓW i REKOLEKTANTÓW

· Przeczytasz w 2 min
PROJEKT: PARIACOTO POKOJE DLA PIELGRZYMÓW i REKOLEKTANTÓW

CEL: 22.500 zł (5.000 USD)


Drodzy Darczyńcy, Wolontariusze, Sympatycy SWM


Chcielibyśmy przekazać Wam co dzieje się w naszym projekcie w Pariacoto.
W zeszłym roku przekazaliśmy środki na budowę jadłodajni dla dzieci i osób w starszym wieku. W tym roku wspieramy budowę pokoi gościnnych, które będą znajdować się na piętrze w tym samym budynku co jadłodajnia. Będą służyć pielgrzymom z całego świata, którzy przyjeżdżają do grobów naszych
Błogosławionych Męczenników Franciszkańskich Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka oraz osobom, które w tym miejscu pragną odbyć rekolekcje, zwłaszcza młodym dziewczętom rozeznającym swoje powołanie.


Bardzo ważne jest jak najszybsze oddanie całego budynku do użytku, aby Siostry Klaryski mogły zacząć w pełni wykorzystywać jego przeznaczenie i nieść pomoc potrzebującym. Obecność pielgrzymów i rekolektantów będzie wsparciem dla działalności jadłodajni.
Naszym celem jest zebranie ok. 22.500 zł (5.000 USD), za które zakupione zostaną materiały budowlane (cement, piasek, pręty, cegły) przeznaczone na dokończenie budowy pokoi gościnnych.

Do tej pory udało nam się zorganizować trzy niedziele misyjne, na których zbieraliśmy środki na ten
projekt:

  • 23 kwietnia 2023 r. w Bazylice św. Józefa (Karmelici Bosi) w Poznaniu - 2.840,00 zł
  • 11 czerwca 2023 r. w parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu - 2.291,72 zł
  • 18 czerwca 2023 r. w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Czerwonaku - 3.086,50 zł

Powyższe zbiórki jak i bezpośrednie wpłaty darczyńców na rachunek bankowy SWM pozwoliły nam przekazać Siostrom Klaryskom w Pariacoto w dniu 28 czerwca br. pierwszą ratę w wysokości 10.400 zł (2.463,28 USD).
Budowa pokoi gościnnych w Pariacoto posuwa się do przodu, siostra Krystyna Kuklińska, nadzorująca tę budowę, przesłała nam najnowsze zdjęcia. Do zebrania mamy jeszcze prawie połowę środków. Po wakacjach ruszymy z kolejnymi zbiórkami. Bardzo prosimy o wsparcie modlitewne tego dzieła, a jeśli chcielibyście również pomóc finansowo, to prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy rachunek bankowy:

💡
SALEZJAŃSKI WOLONTARIAT MISYJNY-MŁODZI ŚWIATU O/POZNAŃ
Alior Bank 78 2490 0005 0000 4530 5030 8310
Tytułem: Darowizna – projekt Pariacoto


Zarówno my jak i Siostry Klaryski jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, naszych darczyńców otaczamy nieustanną modlitwą.