PROJEKT: PARIACOTO POKOJE DLA PIELGRZYMÓW i REKOLEKTANTÓW

· Przeczytasz w 3 min
PROJEKT:  PARIACOTO POKOJE DLA PIELGRZYMÓW i REKOLEKTANTÓW

CEL: 22.500 zł (5.000 USD)

Rozpoczynamy pierwszy projekt misyjny w tym roku :).  Wracamy do Pariacoto (Peru), gdzie w zeszłym roku wspieraliśmy Siostry Klaryski w budowie jadłodajni dla dzieci i osób  w starszym wieku. Przekazaliśmy na ten cel 47.440 zł.

Pomieszczenia jadłodajni, a także kuchni, łazienki i rozmównicy są już wybudowane i mieszczą się na parterze budynku.   Teraz chcielibyśmy pomóc w budowie pokoi gościnnych, które będą znajdować się na piętrze tego budynku. Będą służyć  pielgrzymom z całego świata, którzy przyjeżdżają do grobów naszych Błogosławionych Męczenników Franciszkańskich Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka oraz osobom, które w tym miejscu pragną odbyć rekolekcje, zwłaszcza młodym dziewczętom rozeznającym swoje powołanie.

Naszym celem jest zebranie ok. 22.500 zł (5.000 USD), za które zakupione zostaną materiały budowlane (cement, piasek, pręty, cegły) przeznaczone na dokończenie budowy pokoi gościnnych.

Bardzo ważne jest jak najszybsze oddanie całego budynku do użytku, aby Siostry Klaryski mogły zacząć w pełni wykorzystywać jego przeznaczenie i nieść pomoc potrzebującym.

Prace trwają bez przerwy, nawet w czasie pory deszczowej, a za całą budowę odpowiedzialna jest niestrudzona siostra Krystyna Teresa Kuklińska. Z siostrą Krystyną mamy stały kontakt. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu tych prac.

Bardzo prosimy o wsparcie modlitewne tego dzieła, a jeśli chcielibyście również pomóc finansowo, to prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy rachunek bankowy:

💡
SALEZJAŃSKI WOLONTARIAT MISYJNY-MŁODZI ŚWIATU O/POZNAŃ
Alior Bank 78 2490 0005 0000 4530 5030 8310
Tytułem: Darowizna – projekt Pariacoto

Zarówno my jak i Siostry Klaryski jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, naszych darczyńców otaczamy nieustanną modlitwą.