Jadłodajnia w Pariacoto (Peru)

O naszej pomocy w budowie jadłodajni w Pariacoto.

BK
· Przeczytasz w 5 min
Jadłodajnia w  Pariacoto (Peru)

Projekt został w całości już sfinansowany (z różnych źródeł)!

Zbiórka na Pomagam.pl zakończyła się sukcesem. Z innych źródeł otrzymaliśmy również datki na pokrycie projektu w kwocie około 45.000PLN.

W najbliższym czasie wyślemy pozostałą kwotę na budowę Jadłodajni w Pariacoto.

Dotychczas wysłaliśmy:
14.01.2022 wysłaliśmy 2514,46 USD (10.000PLN)
25.07.2022 wysłaliśmy 2140,46 USD (10.000PLN)
04.11.2022 wysłaliśmy 2101,86 USD (10.000PLN)

Dziękujemy naszym dobrodziejom!

Możliwe, że niektórzy z Was kojarzą zarówno Siostry Klaryski, jak i  samą miejscowość Pariacoto.

To tutaj  w 1991 roku dwóch krakowskich misjonarzy oddało życie za wiarę.

Ojcowie  Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, zostali zamordowani przez grupę terrorystyczną „sendero luminoso” (tłum.”Świetlisty szlak”).
Duchowni zostali beatyfikowani 5 grudnia 2015 roku.

A ich ciała spoczywają krypcie franciszkańskiego kościoła, który znajduje się 300m od klasztoru Sióstr Klarysek. Z Siostrami mieliśmy już przyjemność współpracować wspierając projekt wyposażenia klasztoru w drzwi i okna 😉

Pojawiają się kolejne potrzeby

których realizacja możliwa jest tylko

dzięki hojności serc ludzi dobrej woli

Głównym zadaniem Sióstr jest modlitwa kontemplacyjna za misje, za parafie, za pielgrzymów odwiedzających groby naszych męczenników, a także udzielanie pomocy duchowej oraz materialnej osobom najbiedniejszym z okolicy.

Prowadzą również  też mały sklepik ręcznych wyrobów religijnych: różańców, obrazków, medalików i innych dewocjonaliów, naprawiają także figury świętych, które ludzie przynoszą do odrestaurowania.

Praca Sióstr ma niezwykle wielką wagę duchową, ponieważ w diecezji nie było do tej pory ani jednego klasztoru kontemplacyjnego. Siostry dostały polecenie opieki duchowej nad ludźmi oddalonymi od kościoła, mieszkającymi z dala od parafii, jak również często nawet nieochrzczonymi.

Oratorium prowadzone przez Siostry jest dostępne dla wszystkich. Tutaj przychodzą ludzie na modlitwę, na adorację Najświętszego Sakramentu. Tutaj oddycha się Bogiem.

Pojawiła się potrzeba budowy jadłodajni dla najuboższych i dzieci. Do nakarmienia zarówno chlebem i Słowem Bożym, do stworzenia bezpiecznej przestrzeni, gdzie serce potrzebujących może się napełnić miłością.  Zachęcamy Was do wsparcia projektu i stania się częścią tego bożego dzieła.

Prace budowlane już trwają!

Aktualizacja... dołączamy krótkie sprawozdanie siostry Teresy i nowe fotki:

Pariacoto, 15-10-2022

BUDOWA PARTERU, W KTÓRYM BEDZIE SIE MIESCILA JADLODAJNIA WRAZ Z KUCHNIA.

RAPORT Z DOKONANYCH PRAC

Dnia 25 lipca b.r. otrzymalysmy pomoc od SWM z Poznania przeznaczona na budowe jadlodajni dla biednych dzieci i osób w starszym wieku w Pariacoto. Ofiara wynosila 2.060,46 dolarów. Z tego, bank odtracil 25 dolarów, a zatem otrzymalysmy kwote liczaca 2.035,46 dolarow. Za te pieniadze udalo sie nam oplacic prace trzech robotników oraz zakupic potrzebne materialy budowlane. Prace trwaly od sierpnia do pierwszego tygodnia pazdziernika. Udalo sie nam otynkowac wieksza czesc parteru, z zewnatrz i wewnatrz. Równiez otynkowano klatke schodowa na pietro, gdzie w porzyszlosci beda sie miescily pokoje goscinne dla pielgrzymów odwiedzajacych groby Blogoslawionych Meczenników franciszkanskich, (które to groby znajduja sie we franciszkanskim kosciele parafialnym) oraz dla osób pragnacych odprawic u nas rekolekcje.

Ponadto zostala zalozona instalacja elektryczna na parterze. Jednoczesnie, zostala wykonana krata, która bedzie zalozona w drzwiach wejsciowych do jadlodajni, od strony zewnetrznej, czyli od ulicy, dla bezpieczenstwa. Na kracie znajduje sie tekst franciszkanskiego hasla: “PAZ Y BIEN”czyli po polsku: “POKOJ I DOBRO” a takze franciszkanska tauka. Krata bedzie zalozona w przyszlym tygodniu gdyz jest swiezo pomalowana. Dzwi wejsciowe od ulicy do jadlodajni jeszcze nie zostaly zamówione, z powodu braku srodków. Poniewaz zostalo troche farby, odnowilismy drzwi wejsciowe do klasztoru.

Ogromnie cieszymy sie nadzieja na otrzymanie nowej pomocy ze strony Organizacji SWM z Poznania. Jest to dla nas nowy znak woli Bozej, aby kontynuowac rozpoczete dzielo budowy jadlodajni, a takze kuchni oraz pokoi goscinnych na pietrze. Dziekujemy bezgranicznie wszystkim czlonkom SWM z Poznania, jak równiez wszystkim Drogim Darczyncom, którzy, choc nas nie znaja osobiscie, tak hojnie wspieraja misje w naszym ukochanym Peru. Ogarniamy wszystkich nasza codzienna modlitwa. Bog zaplac. S. Krystyna Teresa Kuklinska, klaryska z Pariacoto.

WYKAZ WIEKSZYCH WYDATKÓW: 1*40 worków cementu,

2* 12 m3 mialkiego piasku
3* 6 m3 piasku do zaprawy betonowej,
4* 4 rolki kabla do instalacji elektrycznej, inne akcesoria i narzedzia. 5* 9 pretów zelaznych o róznych grubosciach, do wykonania kraty. 6* 4 puszki farby antykorozyjnej do pomalowania kraty.

S. Krystyna Teresa Kuklinska OSC Odpowiedzialna za budowę

Nowsze zdjęcia:

Poniżej starsze zdjęcia nadesłane przez Siostrę Teresę.

Tekst pochodzi z: https://pomagam.pl/pariacoto