Tydzień Misyjny w parafii Św. Jana Bosko

· Przeczytasz w 1 min
Tydzień Misyjny w parafii Św. Jana Bosko

Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Hasłem tego tygodnia są "Misje sercem Kocioła", które pokazują nam, jak ważne są misje w życiu Kocioła i jego wspólnoty. W tym czasie możemy zatrzymać się i podziękować za pracę, jaką wykonują misjonarze na różnych placówkach misyjnych. Jest to także wyjątkowy czas dla nas, by zastanowić się, czym są misje w naszym codziennym życiu, stając się lepszą wersją siebie i zbliżyć się do serca Jezusa.

Jako Salezjański Wolontariat Misyjny, jest to dla nas szczególny czas, gdyż chcemy być dla innych i nieść pomoc dzięki naszym wolontariuszom misyjnym oraz projektom, które realizujemy.

Dlatego chcielibyśmy zaprosić każdego z Was na Niedzielę Misyjną w parafii świętego Jana Bosko na Winogradach, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (tj. 29 października). W czasie Mszy Świętych kazanie wygłosi salezjanin ks. Andrzej Witowski, który był na misjach w Ameryce Południowej.

W programie tego dnia znajdą się prelekcje misyjne, prowadzone przez naszych wolontariuszy, którzy brali udział w wyjazdach misyjnych w: Boliwii, Gambii, Kenii i Etiopii. Będzie to doskonała okazja, aby poznać ich historie, duchowe doświadczenia misyjne i kulturę danych krajów.

Prelekcje odbędą się pomiędzy Mszami Świętymi w naszej SWMowej kawiarence, umożliwiając nam spędzenie tego wyjątkowego dnia w modlitwie i refleksji nad znaczeniem misji.

Dodatkowo zachęcamy Was do odwiedzenia naszej kawiarenki, która będzie czynna w godzinach 10:00 - 14:30 oraz po wieczornej Mszy o godz. 18:00. To miejsce, gdzie możemy się spotkać, porozmawiać przy kawałku ciasta i dobrej herbaty czy kawy.

📆 Data: 29 października
📍 Miejsce: parafia Św. Jana Bosko na Winogradach.

Zapraszamy!!